Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Novi Sad: Filloi samiti ndërkombëtar


Në samitin treditësh, i cili u hap mbrëmë në Novi Sad të Serbisë, po marrin pjesë presidentët e 14 shteteve evropiane.

Është paralajmëruar se në këtë tubim do të diskutohet për çështje ekonomike, të energjisë dhe për zgjerimin e Bashkimit Evropian.

Në samit marrin pjesë presidentët nga Austria, Bosnjë e Hercegovina, Bullgaria, Çekia, Kroacia, Italia, Maqedonia, Moldavia, Mali i Zi, Polonia, Sllovakia, Sllovenia, Ukraina dhe Serbia, ka njoftuar Presidenca e Serbisë.
XS
SM
MD
LG