Ndërlidhjet

SHBA: Miliarderi i dorëzohet FBI-së


Avokati i miliarderit Allen Stanford tha se ai u është dorëzuar autoriteteve të Shteteve të Bashkuara, pasi është nën hetime lidhur me vjedhjen e miliarda dollarëve.

Raportohet se zoti Stanford, 59 vjeçar, mbrëmë u është dorëzuar agjentëve të agjencisë FBI, në shtetin Virgjinia, dhe pritet që më vonë, gjatë ditës, të paraqitet në gjykatë.

Ai është i akuzuar se së bashku me disa nga të punësuarit e tij ka vjedhur afro 8 miliardë dollarë, nëpërmjet një sistemi piramidal.

Allen Stanford i ka hedhur poshtë akuzat.
XS
SM
MD
LG