Ndërlidhjet

Pakistan: Janë vrarë 50 militantë


Zyrtarë të Pakistanit thonë se trupat e këtij vendi, të mbështetura nga aeroplanët luftarakë dhe artileria, kanë vrarë afro 50 militantë në Vaziristanin Jugor.

Në këtë rajon besohet se fshehet lideri taliban, Bejtullah Masud.
XS
SM
MD
LG