Ndërlidhjet

Kirkuk: Numri i viktimave shkoi në 67 të vdekur


Nga shpërthimi i djeshëm i kamionit bombë afër qytetit Kirkuk në veri të Irakut e kanë humbur jetën të paktën 67 njerëz.

Raportet thonë se rreth 200 persona, përfshirë gra dhe fëmijë janë plagosur, ndërsa afro 30 shtëpi janë shkatërruar nga shpërthimi i fuqishëm në lokalitetin Taza.
XS
SM
MD
LG