Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Iran: Arrestohen pjesëtarë të një grupi opozitar


Irani ka arestuar pjesëtarë të një grupi në ekzil, të cilët i akuzon për "aktivitete terroriste", përfshirë djegien e autobusëve dhe shkatërrimin e pronës publike.

Televizioni shtetëror njoftoi se të arestuarit janë pjesë e Organizatës Muxhahedin Halk.

Raportet nuk e ndërlidhin arrestimin me trazirat aktuale në Teheran kundër rezultatit nga zgjedhjet presidenciale.

Televizioni tha se të arrestuarit kishin hyrë më Iran pasi ishin stërvitur në Irakun fqinj.
XS
SM
MD
LG