Ndërlidhjet

Gjeorgji: Një i vrarë nga shpërthimi


Një shpërthim afër kufirit të Gjeorgjisë dhe rajonit separatist të Abhazisë ka vrarë vozitësin gjeorgjian të patrullës së monitoruesve të Bashkimit Evropian dhe ka plagosur një mjek, i cili e shoqëronte patrullën.

Rreth 225 monitorues u vendosën në tetorin e kaluar për të patrulluar rajonet e Abhazisë dhe Osetisë së Jugut, pasi Rusia e shtypi sulmin e Gjeorgjisë në Osetinë e Jugut në muajin gusht.
XS
SM
MD
LG