Ndërlidhjet

Arrestohet mafiozi i arratisur prej 2001


Në Venecuelë është arrestuar njëri nga pjesëtarët më të rrezikshëm të mafias italiane.

Salvatore Miçelli u arrestua në kryeqytetin e Venecuelës, Karakas, njoftoi policia italiane.

Miçell konsiderohet ndërmjetësuesi kryesor për tregtinë me drogë, dhe kërkohej nga gjykata.

Ai ndodhej në arrati prej vitit 2001.
XS
SM
MD
LG