Ndërlidhjet

BB: Shumë ekonomi në krizë të thellë


Banka Botërore ka paralajmëruar se gjasat për ekonominë globale mbeten të pasigurta përkundër shenjave të fundit të përmirësimit në botë dhe i ka zvogëluar parashikimet për ekonominë e shumë vendeve.

Banka Botërore, e cila së fundi e rriti tkurrjen e ekonomisë globale në 2.9 për qind nga 1.7 për qind, sa parashikoi në muajin mars, për herë të parë sot publikoi detaje për ekonomitë në botë.
XS
SM
MD
LG