Ndërlidhjet

Rusia e Greqia afër paktit për shitje armësh


Raportohet se Moska dhe Athina janë afër marrëveshjes për shitjen e 1 mijë makinave ushtarake të blinduara të prodhimit rus në Greqi.

Zyrtari i lartë i Shërbimit për bashkëpunim tekniko – ushtarak të Rusisë, Vjeçeslav Gjirkan, tha se bisedimet kanë arritur në shkallën finale.
XS
SM
MD
LG