Ndërlidhjet

Autoritetet iraniane fajësojnë “vandalistët”


Zyra e Prokuroit general në Tehran ka njoftuar se “vandalistë të panjohur” kanë hapur zjarrin dhe kanë vrarë, gjatë ditës së shtunë, disa njerëz që merrnin pjesë në një demonstratë në kryeqytetin iranian.

Në një postim në ueb-faqen e televizionit shtetëror të Iranit, e cila bazohet në të dhëna të kësaj zyre, thuhet se sabotuesit e armatosur kanë shtënë në drejtim të demontruesve atë ditë.

Sipas këtij njoftimi, një burrë i armatosur, i përfshirë në trazira, ishte çarmatosur dhe arrestuar.
XS
SM
MD
LG