Ndërlidhjet

Pekin: Nisën bisedimet ushtarake Kinë-SHBA


Kina dhe Shtetet e Bashkuara i filluan bisedimet dyditore ushtarake në Pekin.

Delegacionet udhëheqen nga nënsekretari amerikan i Mbrojtjes, Mishel Flurnoj, dhe homologu kinez, gjenerallejtënant Ma Ksiaotian.

Pritet që palët të diskutojnë edhe çështjen e Koresë së Veriut dhe tensionet në Detin Jugor Kinez.
XS
SM
MD
LG