Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Rusia i mbështet rezultatet në Iran


Rusia tha sot se i mbështet rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në Iran, të cilat r mbajtën presidentin Mahmud Ahmadinexhad në pushtet.

Ministria e Jashtme tha se mosmarrëveshjet rreth zgjedhjeve të 12 qershorit “duhet të zgjidhen në pajtim të plotë me Kushtetutën dhe ligjet e Iranit”, dhe se ato janë “çështje ekskluzive e brendshme” e këtij vendi.

Deklarata u postua në faqen e internetit të ministirë së jashtme të Rusisë.
XS
SM
MD
LG