Ndërlidhjet

Londra dëbon diplomatët iranianë


Kryeministri i Britanisë, Gordon Braun, njoftoi se Britania ka dëbuar dy diplomatë iranianë si kundërpërgjegjie ndaj vendimit të Teheranit për t’i larguar dy diplomatë britanikë nga Irani.

Braun u tha ligjvënesve se veprimi i Iranit ishte një “hap i pajustifikueshëm” dhe se akuzat drejtuar diplomatëve britanikë ishin “absolutisht të pabaza”.

Nuk janë bërë të ditura më shumë detaje në lidhje me këtë ngjarje.


XS
SM
MD
LG