Ndërlidhjet

Bogdanoviq kundër bllokadës së rrugëve


Ministri i Serbisë për Kosovën, Goran Bogdanoviq, ka deklaruar në Mitrovicë se Beogradi zyrtar nuk mbështet bllokadën si formë të luftës kundër misionit të doganave të EULEX-it në komunat Leposaviq dhe Zubin Potok.

Bogdanoviq njëkohësisht ka deklaruar se as që i shkon mendja të ftojë serbët e Kosovës që të marrin pjesë në zgjedhjet lokale të 15 nëntorit.
XS
SM
MD
LG