Ndërlidhjet

Kosova edhe zyrtarisht në FMN dhe BB


Kosova sot zyrtarisht i është bashkuar Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore duke u bërë anëtari i 186 i këtyre dy institucioneve finansiare ndërkombëtare.

Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu dhe kryeministri, Hashim Thaçi, i nënshkruan sot artikujt e marrëveshjes për anëtarësim në Departamentin e Shtetit në Uashington.
XS
SM
MD
LG