Ndërlidhjet

Tiranë: Sot priten rezultatet përfundimtare


Sot pritet të shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Shqipëri.

Ndërkohë, lideri i Partisë Socialiste, Edi Rama, dhe kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, kanë shkëmbyer akuza për frikësimin në qendrat e numërimit të votave.

Vëzhguesit e perëndimit thanë se ka pasur përmirësime në zgjedhjet, por janë raportuar edhe shkelje.

Votimi i së dielës shihet si test për demokracinë e Shqipërisë në rrugën drejt Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG