Ndërlidhjet

Zagreb: Sanader paraqet dorëheqje


Kryeministri i Kroacisë, Ivo Sanader, tha sot se paraqet dorëheqje në këtë post.

Në një konferencë të jashtëzakonshme për gazetarë, në selinë e qeverisë kroate, zoti Sanader tha se paraqet dotëheqje edhe në postin e kryetarit të Bashkësisë Demokratike Kroate.

“Kam vendosur të tërhiqem nga politika aktive dhe nuk do të garoj si kandidat për president të Kroacisë”, tha ai.
XS
SM
MD
LG