Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Irani ekzekuton me varje 6 të dënuar


Një gazetë shtetërore iraniane njoftoi se gjashtë njerëz të dënuar për vrasje janë ekzekutuar me varje.

Varja ka çuar në mbi 100 numrin e njerëzve të ekzekutuar në Iran në vitin 2009.

E përditshmja IRAN bëri të ditur se të gjashtit ishin të dënuar për vrasje në raste të veçanta. Gazeta thotë se ata ishin varur të mërkurën.

Nuk janë dhënë hollësi të tjera.

Vrasjet, përdhunimet, grabitjet me armë, rrëmbimet, dhe trafiku me drogë, dënohen me vdekje në Iran.
XS
SM
MD
LG