Ndërlidhjet

Bosnjë: Një polic dënohet për krime lufte


Gjykata për krime lufte e Bosnjes dënoi sot një ish-polic serb me 14-vjet burg për krime kundër njerëzimit të kryera gjatë luftës së Bosnjes.

I akuzuari, Damir Ivankoviç, pranoi të ketë marrë pjesë në vrasjen e më shumë se 200 muslimanëve dhe kroatëve në vitin 1992 në Bosnjën qendrore.
XS
SM
MD
LG