Ndërlidhjet

Kroaci: Dërgohen 20 ushtarë në Kosovë


Kontigjenti i parë i Kroacisë, që përbëhet nga 20 ushtarë dhe dy helikopterë transportues, është dërguar në misionin paqeruajtës ndërkombëtar KFOR në Kosovë, që udhëhiqet nga NATO-ja, ka kumtuar Ministria e Mbrojtjes e Kroacisë.

Me pjesëmarrjen në këtë mision, Kroacia do të kontribuoj në stabilizimin e gjendjes në Kosovë dhe në ndërtimin e institucioneve shtetëtore, theksohet në njoftim.
XS
SM
MD
LG