Ndërlidhjet

PD dhe aleatët e djathtë kanë fituar 71 mandate


Sali Berisha

Partia Demokratike e Sali Berishës bashkë me aleatët e djathtë kanë fituar 71 mandate dhe janë fitues të zgjedhjeve parlamentare të 28 qershorit. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i Komisionit Qendror Zgjedhor, Leonard Olli.Partia Demokratike e Sali Berishës bashkë me aleatët e djathtë kanë fituar 71 mandate dhe janë fitues të zgjedhjeve parlamentare të 28 qershorit. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i Komisionit Qendror Zgjedhor, Leonard Olli.

Ai ka thënë se këto janë rezultate paraprake.

Partia Socialiste me partitë e tjera të majta kanë fituar 65 mandate, ndërsa Lëvizja Socialiste për Integrim 4 mandate.

Nëse këto rezultate bëhen edhe zyrtare, Partia Demoratike do të formojë qeverinë e re, pa pasur nevojë të bëjë koalicon.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG