Ndërlidhjet

Sara Pejlin braktisë postin e guvernatores së Alaskës


Guvernatorja e Alaskës dhe ish kandidatja për nënpresidente të Shteteve të Bashkuara Sara Pejlin ka deklaruar se deri në fund të këtij muaji do të braktisë postin aktual.
Sara Pejlin ka thënë se do të largohet nga posti, por nuk ka saktësuar planet e mëtejme.
“Detyra ime është të mbrojë shtetin tonë të madh”, ka thënë Pejlin në një sinajlizim të befasishëm për tërheqjen.
Agjencia Asoshieted Press pohon se ky veprim i Sara Pejlin shkon në favor të pohimeve sipas të cilave ajo do të fokusohet në përgatitjet për zgjedhjet presidencial të vitit 20012.
Mandati i guvernatores së Alaskës i skandonte në vitin 2010.
XS
SM
MD
LG