Ndërlidhjet

Zagreb: Rasti i parë i gripit të ri A


Në Kroaci është regjistruar rasti i parë i gripit të ri A. E infektuar ka rezultuar një grua 60 – vjeçare me shtetësi të Australisë. Ajo më 1 korrik kishte ardhur në Split nga Sidneji.
Ndërkohë, në Slloveni janë konfirmuar 7 raste të gripit të ri, në Serbi 15 raste, në Malin e Zi 10 raste dhe në Bosnjë 1 rast.
XS
SM
MD
LG