Ndërlidhjet

Çeçeni: Kadirov synon hakmarrje


Presidenti i Republikës Ruse të Çeçenisë, Ramzan Kadirov, ka thënë se do të hakmerret pasi së paku nëntë anëtarë të forcave policore çeçene u vranë dhe 10 të tjerë u plagosën nga një sulm, që e kryen persona të armatosur në rajonin e Ingushetisë.
Kadirov, siç citon agjencia e lajmeve Interfax , ka thënë se ata që janë përgjegjës për sulmin do të mposhten dhe të shkatërrohen.

Militantët kishin shtënë me armë dhe me granata kundër konvojit të policisë çeçene në Sungja të Ingushetisë, që është në kufi me Çeçeninë.
XS
SM
MD
LG