Ndërlidhjet

Kinë: Nga vërshimet u mbytën 16 vetë


Së paku 16 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 320 mijë banorë janë evakuuar nga shtëpitë e tyre, në pjesë të ndryshme të Kinës, që janë përfshirë nga reshjet e mëdha. Shirat më së shumti kanë goditur provincën Hunan, Fujian dhe Jianxhi.

Raportohet se gjatë vërshimeve uji kishte arritur nivelin prej 2.5 metrave.
XS
SM
MD
LG