Ndërlidhjet

Kandahar: Nga sulmi vetëvrasës u vra një civil


Policia ka njoftuar se një nga një sulm vetëvrasës me makinë bombë, para dyerve të bazës kryesor të NATO-s në Afganistan, është vrarë një civil dhe 8 të tjerë janë plagosur.

Sulmi u bë pasi mijëra pjesëtarë të ushtrisë amerikane, kanë filluar një ofensive kundër talibanëve në provincën Helmad.

Gjatë fundjavës nga sulmet e kryengritësve mbetën të vrarë tre ushtarë britanikë, në provincën Helmand, ku ofensiva e ushtrisë amerikane është duke vazhduar.
XS
SM
MD
LG