Ndërlidhjet

Pekin: 1434 të arrestuar pas dhunës etnike


Agjencitë kineze të lajmeve raportojnë se policia ka arrestuar 1434 persona, në lidhje me dhunën etnike që shpërtheu në rajonin perëndimor Xinjiang, ku mbetën të vdekur 156 veta.

Pas trazirave, policia dhe forcat paraushtarake e kanë marrë gjendjen nën kontroll. Raportohet po ashtu se shërbimet e telefonisë celulare janë bllokuar, ndërsa lidhjet në internet ishin ngadalësuar.
XS
SM
MD
LG