Ndërlidhjet

Bagdad: Bajden kërkon pajtim politik


Nënpresidenti amerikan, Xho Bajden, është takuar me presidentin e Irakut, Xhalal Talabani, dhe presidentin e rajonit autonom të Kurdistanit, Masud Barzani.

Bajden shprehu nevojën përpara udhëheqëseve të Irakut për pajtim politik.

Zëdhënësi i Qeverisë së Irakut, Ali Al Dabah, ka thënë më parë se Iraku nuk dëshiron që palët tjera të ndërhyjnë për pajtim politik, pasi kjo do ta komplikonte këtë çështje.
XS
SM
MD
LG