Ndërlidhjet

Papa Benedikti XVI takoi Obamën


Papa Benedikti i XVI ka pritur, për herë të parë në një takim në Vatikan, presidentin e Shteteve të Bashkuara, Barak Obama.

Gjatë takimit të tyre, ata pritej të diskutonin çështje të rëndësishme për të dy palët, siç janë varfëria dhe ambienti, por detaje për bisedimet e tyre nuk u bënë publike menjëherë.

Presidenti Obama arriti në Romë pas pjesëmarrjes në takimin e G8-ës në L’Akuila të Italisë.
XS
SM
MD
LG