Ndërlidhjet

Senati amerikan konfirmon ambasadorin në Kosovë


Senati i Shteteve të Bashkuara ka miratuar nominimet e presidentit amerikan, Barak Obama, për ambasadorët e rinj të SHBA-së në tetë shtete.

Në mesin e tyre është edhe ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Kristofer Uilliam Dell.

Përveç tij, ligjvënësit e Senatit miratuan, me unanimitet, ambasadorët në Britani, Danimarkë, Francë, Indi, Oman, Rumani dhe Tunizi.
XS
SM
MD
LG