Ndërlidhjet

Republika Domenikane konfirmon njohjen e Kosovës


Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës sot ka bërë publike një letër që ka arritur nga Republika Domenikane dhe me të cilën konfirmohet njohja e Kosovës nga ky vend.
Ministria e Punëve të Jashtme me këtë rast ka bërë të ditur se do të anagazhohet në intensifikimin e raporteve të ndërsjella deri në vendosjen e marrëdhënieve diplomatike.
Republika Domenikane është vendi i 62-të që ka njohur pavarësinë e Kosovës.
XS
SM
MD
LG