Ndërlidhjet

Islamabad: 9 të vdekur nga një shpërthim i fuqishëm.


Të pakën nëntë persona janë vrarë nga një shpërthim i fuqishëm që ndodhi në krahinën lindore të Pakistanit Panxhab, ka njoftuar policia e këtij vendi. “Sipas informacioneve që kemi marrë nga spitali, nëntë vetë janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosurë”,ka thënë zyrtari i lartë i policisë Kamran Khan. Megjithatë sipas tij numri i saktë i viktimave nuk mund të konfirmohet ende.
XS
SM
MD
LG