Ndërlidhjet

PS siguron mandatin e 9-të në Fier


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që gjatë ditës të bëjë shpalljen zyrtare të mandatit për qarkun e Fierit, mbi bazën e rezultateve përfundimtare. Mbrëmë ka marrë fund numrimi i 10 kutive të fundit dhe sipas të gjitha gjasave mandatin e 9 – të do ta marrë Partia Socialiste. Në këtë mënyrë aleanca e djathtë mbetet me 70 mandate, ndërsa koalicioni i majtë siguron 66 mandate.
XS
SM
MD
LG