Ndërlidhjet

Ferguson: Mançester do të veproj “arsyeshëm”


Menaxheri i Mançester Junajted, Aleks Ferguson, tha se Mançester Junajted nuk do të nënshkruaj kontrata me lojtarë në këtë fundsezonë për shkak të tarifave të ekzagjeruara të transaksioneve.

Ferguson tha se kampioni i premier ligës do të vazhdoj të operojë “arsyeshëm” dhe do të përpiqet të mos i çoj shpenzimet në nivelin e Real Madridit ose Mençester Sitit.

Mançester Junajted, së fundi, ia ka shitur Real Madridit lojëtarin, Kristiano Ronaldo, për një çmim rekord në botë prej 80 milion funtash.

Por, Ferguson tha se nuk është i përgatitur për të shpenzuar shuma të tilla.
XS
SM
MD
LG