Ndërlidhjet

Islamabad: Vriten 6 talibanë


Zyrtarë në Islamabad thanë se trupat pakistaneze kanë vrarë 6 pjesëtarë të dyshuar talibanë, gjatë përleshjeve në luginën kryesore të qytetit Mingora. Ndërkohë, po vazhdon kthimi i banorëve të zhvendosur nëpër shtëpitë e tyre.

Më shumë se 2 milionë banorë të luginës Svat ishin larguar nga vatrat e tyre pas luftimeve që zgjatën më shumë se dy muaj, ndërmjet ushtrisë pakistaneze dhe militanteve talibanë.
XS
SM
MD
LG