Ndërlidhjet

Egjipt: 11 të vrarë, prej tyre 8 serbë


Policia e Egjiptit njoftoi se nga një aksident i autobusit, që po barte turistë, gjatë rrugës për në bregun e Detit të Kuq në Egjipt, kanë humbur jetën 11 persona.

Mësohet se në radhën e viktimave ishin rreth 8 turistë nga Serbia.

Një zyrtar shëndetësor tha se më shumë se dhjetë viktima janë dërguar në spitalet në Hurgada dhe Safaga.

Nuk jipen më shumë detaje për gjendjen shëndetësore të viktimave.
XS
SM
MD
LG