Ndërlidhjet

Kadirov padit për shpifje organizatën ruse


Presidenti i Çeçenisë, Ramzan Kadirov, do të padis për shpifje organizatën ruse për të drejtat e njeriut, Memorial, e cila ka akuzuar atë për vrasjen e akivistes së njohur ruse për të drejtat e njeriut, Natalia Estemirova.

Organizata për të drejtat e njeriut, Memorial, akuzoi të enjtën presidentin e Çeçenisë për rrëmbimin, dhunimin dhe vrasjen e Estemirovas.

Kadirov kishte hedhur poshtë këto akuza dhe i kishte kërkuar udhëheqësit të organizatës që t’i tërheq ato.
XS
SM
MD
LG