Ndërlidhjet

Islamabad: Vriten 50 militantë


Zyrtarë ushtarakë njoftuan se trupat pakistaneze kanë vrarë mbi 50 militantë gjatë përleshjeve dyditëshe që u zhvilluan në qarkun veriperëndimor të këtij vendi.

Një zëdhënës i ushtrisë bëri të ditur se gjatë përleshjeve, të cilat u zhvilluan të dielën dhe të hënën, në shënjestër ishin militantët talibanë, të cilët ishin fshehur në qarkun e ulët Dir.

Në këtë operacion u vranë gjithashtu edhe tre ushtarë pakistanez.
XS
SM
MD
LG