Ndërlidhjet

Jangon: Gjykimi i Su Kji-së vazhdon të hënën


Gjykimi i lideres së opozitës në Mianmar, Aung San Su Kji, ka hyrë në fazën finale me dorëzimin e argumenteve përmbyllëse të avokatëve.

Gjykimi do të vazhdoj të hënën, kur prokurori do t’i paraqes argumentet përfundimtare.

Fituesja e Çmimit Nobel për Paqe akuzohet për shkeljen e arrestit shtëpiak kur, në maj të këtij viti, një burrë amerikan notoi liqenin dhe hyri, pa leje zyrtare, në shtëpinë e saj.

Su Kji mund të dënohet me burgim prej 5 vjetësh.
XS
SM
MD
LG