Ndërlidhjet

Kroaci: 6 të vrarë nga aksidenti i trenit


6 njerëz janë vrarë dhe rreth 20 janë plagosur, kur një tren pasagjerësh doli nga binarët në Split të Kroacisë.

Treni u përplas pak para mesdite duke lëvizuar nga Zagrebi në drejtim të Splitit.

Në të gjendeshin rreth 90 pasagjerë.

Njoftohet se përpjekjet për shpëtim janë vështirësuar për shkak të terenit të papërshtatshëm.
XS
SM
MD
LG