Ndërlidhjet

Teheran: Aksident ajror - 13 të vdekur


Sëpaku 13 veta kanë vdekur kur një aeroplan i kompanisë ajrore “Arija Erlajns” ka rrëshqitur nga pista gjatë aterimit, duke goditur murin e aeroportit në qytetin Mashad në verilindje të Iranit.
Në aeroplan ishin 153 udhëtarë dhe anëtarë të ekuipazhit.
Zëdhënësi i aeroportit ka deklaruar se fatkeqësia ka ndodhur si pasojë e shpejtësisë së madhe të aeroplanit gjatë aterimit.
XS
SM
MD
LG