Ndërlidhjet

BE/OSBE: Zgjedhjet në Kirgistan - zhgënjim


Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se zgjedhjet presidenciale në Kirgistan, që janë mbajtur të enjten më 23 korrik, nuk kanë përmbushur standardet dhe zotimet për votime demokratike.
Disa orë më parë, OSBE-ja zgjedhjet në këtë vend i cilësoi “zhgënjim”, duke apostrofuar “shumë probleme dhe parregullësi”.
XS
SM
MD
LG