Ndërlidhjet

Klinton: Irani nuk ka të drejtë në armatim atomik


Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, tha sot se Irani nuk do të lejohet, që të ketë armatim bërthamor dhe se fuqitë kryesore janë unike në këtë çështje.

“Aktivitetet e Iranit janë të kota”, i tha zonja Klinton rrjetit televiziv NBC dhe shtoi se Irani nuk ka të drejtë të zhvilloj armamtim bërthamor.
XS
SM
MD
LG