Ndërlidhjet

Pakistan: Sulme me aeroplanë kundër militantëve


Zyrtarët pakistanezë thonë se me aeroplanë luftarakë janë sulmuar pozicionet e militantëve islamikë në pjesën veriperëndimore të Pakistanit.

Së paku 13 kryengritës janë vrarë në vendin Dir, ndërsa bazat e tyre janë shkatërruar.

Ofensiva e armatës pakistaneze ka filluar në fund të muajit prill dhe ka për qëllim largimin e kryengritësve talibanë nga rajonet Dir, Buner dhe Suat.
XS
SM
MD
LG