Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 20 militantë


Zyrtarët pakistanezë thanë se nga sulmet me helikopterë janë vrarë 20 militantë dhe shkatërruar katër vende të fshehta, përfshirë një qendër trajnuese për sulmuesit vetvrasës në zonën veriperëndimore të këtij vendi.

Besohet se, deri më tani, qindra luftëtarë islamikë kanë ikur nga Afganistani dhe janë strehuar në zonat gjysmë-autonome në Pakistan.
XS
SM
MD
LG