Ndërlidhjet

Iran: Gjykimet e protestuesve nisin këtë javë


Rreth 20 njerëz të akuzuar për “trazirat” pas zgjedhjeve të kontestuara presidenciale të 12 qershorit, do të nxirren para gjyqit në Iran këtë të shtunë.

Agjencia e lajmeve IRNA njoftoi se këta persona përballen me akuza, të cilat përfshijnë lidhjet me grupe terroriste, vendosje të bombave, bartje të armëve dhe granatave, sulme ndaj policisë, sulme ndaj objekteve të sigurisë dhe universiteteve dhe “dërgim të imazheve tek mediat e armiqve”.
XS
SM
MD
LG