Ndërlidhjet

Irak: Sulmohet ndërtesa e partisë politike


Policia irakiane njoftoi se nga shpërthimi i një bombe në ndërtesën e një partie politike në qytetin e Bakubës janë vrarë katër njerëz, ndërsa janë plagosur 18 të tjerë.

Shpërthimi ndodhi në ndërtesën e Lëvizjes për Reformim dhe Zhvillim në provincën Dixhalla, një zonë në verilindje të Bagdadit, ku ende ndodhin sulme të herëpashershme të luftëtarëve të Al-Kaidës.

Sipas policisë, pjesa më e madhe e viktimave janë anëtarë të partisë politike, por thuhet se disa prej tyre ishin kalimtarë të rastit.
XS
SM
MD
LG