Ndërlidhjet

Kabul: Vriten tre ushtarë amerikanë dhe një francez


Në dy shpërthime që kanë ndodhur në jug të Afganistanit janë vrarë tre ushtarë amerikanë dhe një ushtar francez. Komandat ushtarake amerikane dhe franceze kanë bërë të ditur lajmin, por nuk kanë dhënë hollësi tjera.
Në jug të Afganistanit gjendet vatra e militantëve talibanë dhe pikërisht në këtë pjesë regjistrohet keqësim i gjendjes së sigurisë.
XS
SM
MD
LG