Ndërlidhjet

Protesta antinaciste


Disa qindra demonstrues kanë dalur në rrugët e Hamburgut dhe Bad Nendorfit për të protestuar kundër aktivistëve të të djathtës ekstreme.
Në Bad Nendorf, ku neonacistët rëndom tubohen, kanë protestuar aktivistë politikë, sindikalistë dhe pjestarë të kishës të ardhur nga të gjitha pjesët e Gjeramnisë, bënë të ditur agjencia DPA.
Tubime antinaciste ka pasur edhe në St. Paul.
XS
SM
MD
LG