Ndërlidhjet

Kanada: Bie skena, një i vrarë, 60 të plagosur


Një person e ka humbur jetën dhe rreth 60 të tjerë janë lënduar nga kollapsi i skenës në një festival të muzikës afër qytetit perëndimor kanadez Edmonton.

Aksidenti u shkaktua nga erërat e forta dhe moti i keq që të dielën e goditi zonën.

Banorët thanë se rrethanat ishin si të uraganit.
XS
SM
MD
LG